Návšteva zástupcov Európskej komisie na hornej Nitre

V súvislosti s pripravovanou transformáciou nášho regiónu sa v dňoch 22. – 23. marca uskutočnila návšteva zástupcov Európskej komisie (EK) – Generálneho riaditeľstva pre regionálnu a mestskú politiku (DG REGIO) na hornej Nitre. Zaujímali sa najmä o pripravenosť na čerpanie finančnej pomoci z Fondu na spravodlivú transformáciu a celkové ďalšie smerovanie regiónu po ukončení ťažby a spaľovania hnedého uhlia.

V utorok, 22. marca sa hostia z DG REGIO spoločne so zástupcami Ministerstva investícií, regionáleho rozvoja a informatizácie SR stretli s predstaviteľmi miestnej a regionálnej samosprávy, či mládežníckymi organizáciami, pôsobiacimi v našom regióne. V stredu program pokračoval návštevou Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, ktorej zriaďovateľom je trenčianska župa a spoločnosti Hornonitrianske bane Prievidza, a.s, ktorej činnosti, a teda aj zamestnancov sa pripravovaná transformácia regiónu dotkne zrejme najviac. Oficiálnu návštevu regiónu zástupcovia EK ukončili na elokovanom pracovisku TSK v Novákoch diskusiou s Implementačnou jednotkou horná Nitra.

Sme veľmi radi, že sme predstaviteľov EK mohli privítať priamo v našom regióne a veríme, že návšteva bola prínosná pre lepšie pochopenie výziev, ktoré potrebujeme spoločne prekonať.

Ďalšie informácie o návšteve predstaviteľov EK nájdete na nasledovnom odkaze: https://www.tsk.sk/aktualne-spravy/tlacove-spravy/2022/zastupcovia-europskej-komisie-navstivili-region-hornej-nitry.html?page_id=900193

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *