Obnovte s plánom obnovy svoj rodinný dom

Vlastník/ spoluvlastník staršieho rodinného domu bude môcť od polovice októbra 2022 žiadať o príspevok z Plánu obnovy a odolnosti SR na jeho rekonštrukciu.

Jedná sa o rodinné domy skolaudované pred 1. januárom 2013, pričom dosiahnutá úspora energií po obnove musí byť minimálne 30%. V prípadne štandardnej skupiny žiadateľov je možné získať príspevok 60%, intenzita pomoci pre sociálne alebo zdravotne znevýhodnenú skupinu žiadateľov bude 95%.

Podporené budú opatrenia zamerané na zateplenie, inštaláciu zdroja energie, vybudovanie zelenej strechy, akumulačnej dažďovej nádrže, tieniacej techniky a odstránenie azbestu.

Postup krokov a bližšie informácie, ako získate príspevok na obnovu domu, sú zverejnené na stránke Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) www.obnovdom.sk.

V prípade, že vlastník nebude mať dostatok finančných prostriedkov na spolufinancovanie z vlastných zdrojov, SAŽP komunikuje o spolupráci s komerčnými bankami pri poskytovaní úverových produktov, ktoré bude možné využiť na spolufinancovanie obnovy rodinného domu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *