Výzva na predkladanie mládežníckych projektov EUTeens4Green

Mladí ľudia a ich organizácie sa môžu zapojiť do výzvy projektu EUTeens4Green a získať tak podporu až do výšky 10 000 €. Všeobecným cieľom projektu je mobilizovať a posilniť pozíciu mladých ľudí tak, aby sa stali aktívnymi hráčmi v procese udržateľnej a spravodlivej transformácie, zmiernili jej socio – ekonomické dopady a napomohli tak svojmu regiónu.

Financie z európskych zdrojov by mali byť využité na financovanie projektov vedených mládežou, ktoré napomáhajú ekologickej transformácii a sú v nich aktívne zapojené sociálne skupiny negatívne ovplyvnené prechodom na zelenú ekonomiku. Kreativite sa medze nekladú.

  • Kto sa môže zapojiť? jednotlivci (od 15 do 24 rokov), mládežnícke skupiny alebo organizácie s bydliskom, resp. sídlom v jednom z regiónov oprávnených čerpať finančné prostriedky z Fondu na spravodlivú transformáciu (je ním aj oblasť hornej Nitry, okresy Prievidza a Partizánske)
  • Kedy môžem podať svoj projekt? od 22. septembra 2022 do 3. novembra 2022. !!! Výzva predĺžena do 9. januára 2023!!!

Projekty môžu prebiehať najviac 12 mesiacov, pri výbere projektov bude rozhodovať rôznorodosť, inkluzivita a dobrá environmentálna prax. Žiadosti sa predkladajú v anglickom jazyku. Výzvu “EUTeens4Green – Nová generácia ambasádorov pre inkluzívnu zelenú transformáciu” vyhlasuje konzorcium v zložení StartUp Europe Regions Network (SERN), Youth and Environment Europe (YEE) a CEE Bankwatch Network s podporou asociácie Generation Climate Europe (GCE).

Podrobné informácie o výzve spolu s návodom pre podanie žiadosti nájdete v priloženej informačnej brožúre „Sprievodca výzvou“, ktorú si môžete stiahnuť nižšie, ako aj na stránke EUTeens4Green, v časti Informácie k výzve.

V regióne hornej Nitry sú k dispozícií dve facilitátorky, ktoré rady pomôžu a odkonzultujú prípadné otázky k tejto výzve: 

Do pozornosti dávame aj informačné webináre: 
  • každú stredu a sobotu o 18:00 v anglickom jazyku cez Zoom:
    • ID stretnutia (Meeting ID): 861 0369 5575,
      heslo (Passcode): 510899
  • v slovenskom jazyku každý pondelok o 16:00 cez Zoom na tomto linku

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok môžete kontaktovať priamo aj zástupcov EUTeens4Green prostredníctvom e-mailu: hello@euteens4green.org 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *